Beşiktaş taraftarlarına sevindirici haber! Galatasaray ve Trabzonspor’un ardından, Beşiktaş da kendi kripto parasını çıkarabilir. 

Geçtiğimiz günlerde dünya genelinde pek çok spor kulübünün kendi kripto para birimlerini çıkardığını ve Trabzonspor’un TRA kripto parasını taraftarlarına duyurmuştuk. Bu kez dört büyüklerden birisi olan Beşiktaş spor kulübünden sevindirici haber geldi. Türkiye’de Galatasaray ve Trabzonspor’dan sonra spor kulübüne özel kripto parasını piyasaya süren üçüncü isim Beşiktaş olabilir.

Orta Çizgi’den edinilen bilgilere göre Beşiktaş, spor kulübüne ait kripto para birimi çıkarmayı planlıyor. Bu proje ile kulübün 40-50 milyon lira arasında gelire elde etmeyi planladığı iddialar arasında. Beşiktaş’ın ikinci başkanı Adnan Dalgakıran’ın kulübe özel kripto para projesiyle bizzat ilgileneceği bekleniyor.

Ayrıca kulübün toplamda 1 milyar TL değerinde taraftar tokenını piyasaya süreceği iddialar arasında ancak yönetimden bir açıklama henüz gelmedi.

Geçen haftalarda Socios.com ile anlaşıp kendi kripto parasını çıkaran Trabzonspor’un kripto para arzı 5 dakika içerisinde tükenmiş ve birkaç dakika içerisinde 5 milyon TL değerinde TRA satılmıştı. 

Spor kulüplerinin gerçekleştirdiği kripto para projeleri ile taraftarlar hem kazanırken hem de desteklediği takımların geleceklerinde de etkili bir şekilde söz sahibi olabiliyor. Ayrıca taraftarlar bu sayede kulüp etkinlikleri, oyuncular ve organizasyonlarla dijital olarak etkileşime girebiliyorlar.

tr_TRTurkish