Jack Dorsey’nin, Bitcoin ile ilgili hem kısa hem uzun vadede önemli hamleler yapacağını belirtmişti. İlk adım olarak da BTC ile bahşiş uygulaması test edilmeye başladığı iddia ediliyor.

Haziran ayından beri Twitter ile Bitcoin entegrasyonu hakkında Dorsey; “Bitcoin, Twitter’ın büyük bir parçası olacak” şeklinde açıklama yapmakta ve bu konuda hızlıca girişimlere başlamış gözüküyor.

Teknolojik alanda önemli haberleri paylaşan web sitesi MacRumors’ın haberi göre; Twitter’a, BTC ile bahşiş verme özelliğinin denemelerine başladı. Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi de, sosyal medya hesabından paylaştığı görselle Twitter’ın bu anlamdaki adımını ortaya çıkardı.

İddialara göre, bahşiş özelliğinde küçük meblağların da kolayca karşı tarafa aktarılabilmesi için Lightning Network kullanılacak. Söz konusu bu yeni özellik, hem çevrimiçi hem de çevrim dışı cüzdanları destekleyecek. Dikkat çeken bir diğer özellik ise Lightning Network ödemeleri için Strike şirketiyle çalışılacak olması. Buna göre bahşiş almak için Twitter kullanıcılarının Strike hesabının da olması gerekecek.

Jack Dorsey, merkezsiz bir Bitcoin borsası kurmayı planlıyor. Temmuz ayında da, Bitcoin’in, Twitter’daki bir bahşiş verme özelliği olan Tip Jar’a geleceğini ima etmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish