ABD’de kripto para regülasyonları gündemdeyken Beyaz saray danışmanının ciddi kripto para yatırımcısı olduğu ortaya çıktı. Beyaz sarayın teknoloji danışmanı Tim Wu, Bitcoin ve Filecoin yatırımı yaptığını resmi olarak açıkladı.

ABD medyasından Politico’nun haberine göre, başkan Biden’ın Mart ayında teknoloji danışmanlığına ve Ulusal Ekonomi Konseyi’nde rekabet kurulu danışmanlığına getirdiği Tim Wu; resmi olarak yaptığı bildirimde hangi kripto paralara sahip olduğunu açıkladı. Habere göre Wu’nun, 1 milyon dolar ile 5 milyon dolar arasında bir değerde Bitcoin, 100 bin dolar ile 250 bin dolar arasında Filecoin sahibi olduğunu açıkladı.

Politico’nun haberine göre, Joe Biden’nın kararı ile Tim Wu; Beyaz Saray Teknoloji Danışmanlığı ve Ulusal Ekonomi Konseyi’nde rekabet kurulu danışmanlığına mart ayında getirildi. Bu sebeple yapmış olduğu resmi açıklamada; 1-5 milyon dolar arasında Bitcoin ve 100-250 bin dolar arasında Filecoin yatırımının olduğunu söyledi. Tim Wu, Obama döneminde Federal Ticaret Komisyonu ile Ulusal Ekonomi Konseyi’nde görev yapmıştır.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish