Çok tartışılan ABD seçimlerinde Joe Biden galibiyeti Bitcoin için ne Uzman analist Timothy Peterson, ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’ı Bitcoin yatırımları için iyi bir gelişme olmayacağını düşünüyor.

Yaptığı doğru tahminler ile üne kavuşan uzman analist Timothy Peterson, Twitter üzerinden ABD’deki seçimlerin Bitcoin üzerindeki oluşabilecek etkileri hakkında öngörülerini paylaştı. Peterson, demokrat aday Joe Biden’ın başkanlığının Bitcoin üzerinde sanıldığı kadar olumlu etkileri olmayacağını düşünüyor.

Peterson’a göre  demokratlar Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine olumsuz bakıyor ve bu nedenle Biden’nın başkan olması kripto para dünyasını olumsuz etkileyecek.. Hatta Peterson bu öngörüsünü daha da güçlendirip Biden başkan olur olmaz kripto para dünyası üzerinde çok ciddi yaptırımlar uygulayabileceğini iddia etti.

Timothy Peterson, Bitcoin’in olası artışını demokratların müdahalesinden korkup Bitcoin’e izdiham etmemelerine bağladı.

Peterson, Biden başkanlığı için olumsuz yorumlarda bulunsa da olumlu öngörüleri olan analistler de bulunuyor. Biden’nın başkan olduğu sürede teşvik paketlerine yöneleceği ve bu durumun Bitcoin fiyatında olumlu etkilerin görüleceğini görüşünü destekleyenler de var.

Joe Biden seçim kampanyası süresince sürekli cömert teşvik paketlerinden bahsetti. Bu sebeple dijital para uzmanları, Biden’ın başkan olmasıyla birlikte beklenen ikinci teşvik paketinin tatmin edici miktarlar olabileceğini düşünüyorlar. 

Jeo Biden resmi kabul konuşmasının hemen ardından kurduğu ekibe MIT Media LAb Dijital Para Birimi Girişimi’nde kıdemli danışman olarak görev yapan ve Bitcoin dostu kişiliğiyle bilinen Gary Gensler’i dahil etti. Bu gelişme Biden döneminde kripto paraları güzel günlerin beklediği şeklinde yorumlanmıştı. Ancak Peterson’ın bakış açısına göre, Biden nedeniyle kripto para piyasası uzun vadede sıkıntılı günler yaşayabilir.

tr_TRTurkish