Bill Miller, genellikle dijital altına benzetilen Bitcoin’i değerli madene tercih edeceğini söyledi.

Miller, Las Vegas’ta düzenlenen Forbes/SHOOK Top Advisor Zirvesi’nde yönetim konuştu. Bill Miller, yönetim devi Legg Mason Capital Management Value Trust’ın da başkanlığını üstlenmişti.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin hakkında şu açıklama yaptı. Çin’in kripto sektörüne uyguladığı artan baskılar ve ABD’deki yasal belirsizlik gibi kripto topluluğunun gündeminde olan konuları yorumladı. Miller, altın ve Bitcoin’e dair görüşlerini benzetme ile paylaştı. Miller, altının at arabasına, Bitcoin’in ise Ferrari’ye benziyor dedi.

Jamie Dimon, 2017 yılında Bitcoin’in dolandırıcılık olduğunu ve yasa dışı işlerde kullanıldığını söylemişti. Geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada ise “Bitcoin’in gerçekten çok önemsemiyorum. İnsanların bu konuda çok fazla zaman ve nefes tükettiğini düşünüyorum” dedi. Düzenlemelerin kripto parayı bir ölçüde engelleyebileceğini de ileri sürmüştü.

ABD ve Çin, düzenlemeler hakkında gündemde olan iki ülke ve Çin’in kripto madencilerine uygulanan baskıyı artırdıktan sonra yeni yasak haberleriyle gündem olmaya devam etti. Bu nedenle Bitcoin fiyatında aşağı yönde baskı uyguladı.

Amerika’daki kripto sektörünü önemli ölçüde etkileyen altyapı yasasının oylaması da ekim sonuna ertelendi.

Miller, ilk kez 2017’de Bitcoin portföyüne %5’i kadar yatırım yaptı. İlk yatırımında koin başına ortalama 200 dolar ödeyen Miller; Bitcoin’in 30 bin doların altına gerilediğinde ise yüklü miktarda alım yaptı. Bu yatırımın ardından koin başına ödenen ortalama değer 800 dolara yükseldi.

Miller, nisan ayında yaptığı açıklamada Bitcoin’in dijital altın olduğu söylemine katıldığını belirtmişti. Yatırımcı, Bitcoin’in bölünebilirliği, kolayca taşınabilmesi ve akıllı telefon ile dünyanın her yerinde harcanabilmesi sayesinde altından çok daha değerli olduğunu belirtmişti. Bu nedenle Bitcoin’in değerinin daha da artacağını şu sözlerle ifade etmişti; “BTC arzı yılda %2 artıyor, talep ise çok daha hızlı. Bilmeniz gereken tek şey bu, bu da Bitcoin’in daha fazla yükseleceği anlamına geliyor.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish