İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, artık Abu Dabi’de de faaliyet gösterecek. Borsa, Bahreyn ve Dubai ve Abu Dabi’den aldığı onaylar ile Orta Doğu bölgesinde genişlemeye devam ediyor.

Binance, hizmet vermek için Abu Dabi Global Market’ten (ADGM) onay aldı. Aldığı onay sayesinde, Abu Dabi’deki kullanıcılara kripto para hizmeti verebilecek. Böylece tam lisanslı bir firma olarak faaliyet göstermek isteyen Binance, önemli bir adım daha atmış oldu.

Finansal hizmetler için düzenleyici ve denetleyici olarak önemli bir role sahip olan ADGM, uluslararası finansal serbest bölge olarak da hizmet vermektedir. ADGM, Binance’in dünya genelinde düzenleyici lisanslar alma çabalarına karşılık olarak şunları ifade etti;

“Binance, kendisini uluslararası alanda kabul görmüş ve iyi düzenlenmiş bir kripto para borsası olarak öne çıkmak istiyor.”

ADGM, Abu Dabi’yi hızlı büyüyen kripto paraların merkezi ve dijital ekonomi olarak bir merkez haline getirmeyi düşünüyor. Bu sebeple yerel ve küresel kripto para şirketlerine benzer düzenleyici onayları sağlamak istiyor.

ADGM CEO’su Dhaher bin Dhaher de, Binance’in Abu Dabi’de kendi firma kurma çabalarına yardım edeceğini söyledi. 

FTX’de Lisanslar Almaya Devam Ediyor

Binance dışında önde gelen kripto para borsası FTX de Abu Dabi’den sonra BAE’nin en büyük ikinci şehri olan Dubai’de işletme lisansını almıştı.

22 Mart’ 2022 tarihinde ADGM, lisanslı şirketlerin değiştirilemez token (NFT) işlemlerini kolaylaştırmak için bir belge yayımlamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish