Binance CEO’su Changpeng Zhao, gelecekte dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak Fransa’da lisans almayı hedefliyor.

Binance yerel blokzinciri ve kripto para ekosistemini kalkındırmak için Fransa şubesi adına 100 milyon euroluk fon ayırdı. Les Echos’a konuşan Changpeng Zhao; “Fransa’nın bölgesel, hatta belki de global bir merkez ofis kurmak için doğal bir tercih olabileceğini” söyledi.

Zhao’in Reuters’a verdiği başka bir röportajda, İrlanda’ya yönelik de planlarının olduğunu açıklamıştı. Binance CEO’su, Fransa’da dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek için gerekli izni almaya çalıştıklarını açıkladı. Bu izni gelecek 6-12 ay içerisinde almayı umuyor. 

Fransa’nın finans piyasalarını düzenleyen Autorité des Marchés Financiers’den izin alması halinde Fransa’da faaliyetlerini yerelleştirmeyi planlıyor. Dünya genelinde 400 milyon insanın kripto teknolojisinin benimsediğini söyleyen Zhao; henüz benimsememiş olanları ikna etmeye çalıştıklarını şu sözlerle belirtti.

“Ve onların güvenini kazanabilmemiz için regüle edilmemiz, yerel yönetimlerle iletişim halinde olmamız, insanların sorun olması halinde gelip şikayette bulunabilecekleri ofislerimizin olması lazım.”

3.500’den fazla çalışanının olduğunu borsanın bunların 600’ünün yasal uyumluluk çalışmalarından sorumlu olduğunu ve bu ekibe 2021’in başından beri 150 kişinin daha eklendi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish