Genellikle takma adı CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg Businessweek’i iftira nedeniyle Hong Kong Yüksek Mahkemesi’nde dava etti.

En büyük kripto para borsasının CEO’su, Bloomberg’in yan kuruluşu Modern Media Company tarafından 6 Temmuz’da yayınlanan makalenin kendisini karaladığını iddia ederek dava açtı. Haberin kapağında ve yayınlanan haberde uydurma ve aslı olmayan suçlamaların yer aldığını belirtti. Şikayette ayrıca CZ’nin Bloomberg’in hatalı haberinin bir sonucu olarak yaşadığı aşağılanma vurgulandı.

CEO, açtığı iftira davasında, Bloomberg Businessweek’in 250. sayısına dikkat çekiyor. Bu sayıda yer alan ‘Changpeng Zhao’nun Ponzi Şeması’ başlığı davanın konusu oldu.

Sektörün tanınmış isimlerinden Changpeng Zhao, açtığı davada Modern Media Company’nin güçlü ve önemli bir mecra olduğunu, iftira niteliğindeki haberlerin nefreti körüklediğini ve kendisinin itibarını zedelediğini vurguladı.

Binance CEO’su yaptığı şikayette, Modern Media Company’nin yanlış iddiayı geri çekmesini, resmi olarak kendisinden özür dilenmesini ve ek olarak yapılan zararın giderilmesi için tazminat talep ediyor.

2017’de kurulan Binance, geçen 5 yıllık süreç içerisinde etkileyici bir büyüme gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde beşinci yılını kutlayan şirket, daha önce küresel medya şirketi Forbes’a da dava açmıştı. 2020’de açılan bu davada kasıtlı karalama iddialarına yer verilse de Binance şikayeti daha sonra geri çekmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish