Çarşamba günü Binance ’in CEO’su Changpeng Zhao’nun yayımladığı açık mektupta; yasal regülasyonların olumlu birer işaret olduğunu söyledi. Çünkü bu sayede, kripto para piyasasına girerken insanların kendilerini güvende hissedeceklerini belirtti.

Binance CEO’su, kullanıcıların paralarını korumak için kurulmuş Secured Asset Emergency Fund’dan (SAFU) örnek verdi. Bu sayede son 4 yıl içinde müşterileri korumak için yaptıkları çeşitli adımlar attıklarını söyledi. Bu nedenle borsa, müşterileri korumak için regülatörlerle  işbirliği yaptıklarını açıkladı. Changpeng Zhao; 2021’den beri 5.600’den fazla soruşturma talebine yardımcı olduklarını, bu sayının 2020’den 2 katı fazla olduğunu söyledi.

Dünyada lider kripto para borsalarından biri olan Binance; son birkaç hafta içerisinde Japonya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Singapur ve Tayland gibi ülkelerde değişken ölçülerde yasaklarla karşılaştı. Bunun üzerine Binance CEO’su, farklı ülkelerde daha açık ve net kripto regülasyonlarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 4 yıl içinde borsanın büyüdüğünü ve “İyi geliştirilmiş hukuki bir altyapının, uzun vadede; kripto parayı herkesin günlük hayatının temel bir unsuru haline getirecek, sağlam bir temel olacağına inanıyorum.” şeklinde ifade etti.

Ayrıca Zhao, Binance bünyesindeki yasal uyumluluk ekibini bir yılda 6 kat büyüttüklerini; ve bunun için yeni ortaklıklara imza attıklarını açıkladı. “Faaliyet gösterdiğimiz yer neresi olursa olsun, oradaki yerel kurallara uyma konusunda kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish