Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun Londra’da Hazine Bakanlığı yetkilileri ve daha birçok devlet kurumuyla görüşmelerde bulunduğu belirtildi. Zhao görüşmelerinde geçmişte bazı hatalar yaptıklarını belirterek; Birleşik Krallık bölgesindeki regülasyonların tümüne uyum sağlayan bir şirket haline gelmek istediklerini ifade etti.

Zhao, geçtiğimiz hafta Londra’da önemli politikacı ve yetkililerle görüşmelerde bulundu. 2 Mart’ta, Londra’nın ünlü Downing Sokağı’nda milletvekillerinin bulunduğu bir akşam yemeğine katılan Zhao, burada bir de konuşma yaptı.

Konuşmasında Zhao; Binance’in kuruluş aşamasında bazı hatalar yaptıklarını ancak bunların geçmişte kaldığının altını çizdi. Artık tüm Birleşik Krallık’ta regülasyonlara uyumlu bir şirket haline gelmek istediklerini de belirtti.

ABD medyasından The Block’un ismini vermediği bir kaynak ise konuya ilişkin şunları belirtti;  “Zhao’nun, politikacıları etkilemek için fazladan bir çaba harcadığını söyleyebilirim” 

Bir başka kaynak ise Zhao’nun konuşma yaptığı ortamda birçok politikacı ve milletvekilinin olmasının da, hükümetin onu ne kadar ciddiye aldığının bir göstergesi olduğunu belirterek Binance’in de artık regülasyonlara uyacağı mesajını net şekilde verdiğini ekledi.

Binance, özellikle yaz aylarında İngiltere başta olmak üzere Avrupa’da birçok yaptırımla karşı karşıya kalmıştı. Bu sebeple de bazı ülkelerdeki çeşitli işlemlerini kısıtlamış ya da askıya almıştı. Haziran ayında ise Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance’in Birleşik Krallık’taki bir kuruluşu olan Binance Markets Limited’e ülkedeki tüm faaliyetlerini durdurması talimatını vermişti. FCA daha sonra yaptığı bir açıklamada; Binance’i denetleyecek kapasitenin kendisinde olmadığını belirtmişti.

Konuyla ilgili konuşan bir Binance sözcüsü ise; toplantıda neler konuşulduğu hakkında detaylı bilgi vermesinin mümkün olmadığını ancak, Zhao’nun her kayıt ve lisans belgesini almak için çalışacakları mesajını verdiğini belirtmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish