Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance CEO’su Changpeng Zhao; servetinin %99’unu bağışlamak istediğini açıkladı.

Changpeng Zhao, Associated Press’e verdiği demeçte; “Bugüne kadar Rockefeller gibi birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı şekilde, servetimin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin %90, 95 hatta 99’a bağışlamak niyetindeyim.” dedi.

Mali açıdan özgür olduğunu söyleyen Zhao, çok fazla paraya ihtiyacı olmadığını ifade etti. Daha önce Forbes, Zhao’nun servetini yaklaşık 2 milyar dolar olarak hesaplamıştı.

Ayrıca Binance CEO’su, Wall Street Journal’ın yakın tarihli haberinde, Binance’in en büyük hissedar olduğunu değerinin ise 300 milyar dolar olduğu öne sürüldü.

Dolayısıyla bnu durum, Binance CEO’su Zhao’yu dünyanın en zengin birkaç isminden biri yapıyor. Endüstri analistlerinin tahminlerine göre, Zhao’nun net serveti 200 milyar doların üzerinde.

İlk Bitcoin’lerini 2014’te alan Zhao çoğunu halen tuttuğunu, servetinin büyük bölümünün ise BNB’de olduğunu açıkladı. Başka herhangi bir kripto paraya yatırım yapmamasının sebebini ise olası çıkar çatışmalarından kaçınmak olarak açıkladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish