Mart ayı sonunda Axie Infinity’nin Ronin ağından 170 binden fazla Ethereum çalan hacker’lar bir bölümünü Binance’e taşıdı. Binance CEO’su Chagpeng Zhao ise yaptığı açıklama ile 5.8 milyon dolarlık kripto paraya el konulduğunu ifade etti.

Axie Infinity’nin Ronin köprüsünü hack’leyen kişiler, 5.8 milyon dolarlık kripto paraları Binance borsasına taşıdı. Binance, hack olayının yaşandığı ilk gün, ağ köprüsünden gelen işlemleri takip ederek Axie Infinity ekibine destek olacağını belirtmişti. Borsa üzerine düşeni yaparak kendi sistemine giriş yapan fonlara el koydu.

“Geçmişte de Yaptık”

Binance CEO’su “CZ”  açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

“DPRK hacker grubu, Axie Infinity fonlarını bugün hareket ettirmeye başladı. Bu fonların bir bölümü Binance’e aktarıldı ve 86 hesaba bölüştürüldü. 5.8 milyon dolarlık fon kurtarılmıştır. Biz bu tür adımları başka projeler için de geçmişte pek çok kez attık. Güvenle kalın”

Ne Olmuştu?

Axie Infinity oyunu için Sky Mavis tarafından özel olarak geliştirilmiş olan Ethereum ile bağlantılı yan zincir Ronin’den 173 bin 600 ETH ve 25.5 milyon USDC çalınmıştı. Hacker’ların fon çalma işlemlerine 23 Mart tarihinde başladığı fakat 29 Mart’a kadar kimsenin olayı farkına varamadığı ortaya çıkmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish