Birçok yargı bölgesinde önemli regülasyon yaptırımlarıyla karşı karşıya kalan Binance, Avrupa’nın en çok bilinen ödeme ağları SEPA ve FPS ile Euro ve Sterlin ödemelerini durdurmuştu. Binance bu işlemleri yeniden açtığını duyurdu.

Binance, temmuz ayının başında özellikle AB ve İngiltere kaynaklı birçok regülasyon baskısına maruz kalmıştı. Yeni bir açıklama ile Avrupa’nın en önemli ödeme ağları olan Single Euro Payment Area (SEPA) ve Faster Payment Services (FPS) hizmetlerini kullanarak Euro ve Sterlin yatırma-çekme işlemlerini yeniden başlattığını açıkladı.

Binance konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Binance ve Paysafe, hem masaüstü hem de mobil uygulamalar için SEPA ve FPS vasıtasıyla yapılan euro ve sterlin yatırma ve çekme işlemlerini 7 Mart Pazartesi günü itibariyle yeniden başlatmıştır. Binance’in İsviçre ve Hollanda dışındaki tüm perakende AB kullanıcıları SEPA ile direkt euro işlemleri yapabileceklerdir.”

Binance ayrıca işlemlerin yeniden başlamasını kutlamak adına, doğrulamalarını eksiksiz yapmış kullanıcılarından SEPA ile Euro, FPS ile de Sterlin işlemi yapmaları durumunda 31 Mart’a kadar işlem ücreti alınmayacağını belirtti. 

Kripto para borsası, şu anda sadece perakende müşterilerin kullanabildiği SEPA ödeme ağını kısa süre içinde kurumsal müşterilerine de açacağının bilgisini verdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish