Dünya çapınca lider Çin merkezli kripto para borsası Binance, nisan ayında listelediği hisse senedi tokenlarının alım-satımını sonlandırdı.

Binance’ın bugün yapılan açıklamaya göre; hisse senedi tokenlarının alım satımı sona erdi. Bu karar nedeniyle mevcut hisse senedi tokenları olan kullanıcıların 14 Ekim 2021’den önce tokenları satmaları gerektiği bildirildi. Bu tarihe kadar satışı yapılmayan hisse senedi tokenları 15 Ekim tarihinde kapatılacak. Alım işlemi ise bildirinin yayımlandığı dakikadan itibaren kapatıldı. Platformda Apple, Coinbase, Microsoft, MicroStrategy ve Tesla tokenları yer almaktaydı.

Binance’in almış olduğu bu karar; Almanya’nın finansal piyasaları düzenleyen kurumu BaFin’in nisan ayındaki uyarısının ardından geldi. BaFin; “Binance Almanya’nın ülkede gerekli prospektüsleri sunmadan hisse tokenları sattığından şüpheleniyoruz. Menkul kıymet yatırımlarının sadece gerekli bilgilere dayanarak yapılması gerekir.” uyarısında bulunmuştu.

Binance, hisse senedi tokenlarını bu yılın nisan ayında Alman finans hizmetleri şirketi CM-Equity ile iş birliğinde sunmaya başlamıştı. Ancak bu tokenlara Türkiye’den erişim izni yoktu. İş ortağı CM-Equity AG’nin Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre’de yaşayanlar için; hisse senedi tokenları alım-satım platformunu kuruyor olduğunu duyurdu. Ayrıca bu bölgedeki Binance kullanıcılarının devreye alındığında bu platformu kullanabileceğini ve tokenlarını buraya aktarabileceğini belirtti. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish