Kripto para borsası Binance ’ın web sitesinde yayınladığı duyuru ile spor ve eğlence alanında dijital varlıklar yayınlayan fintech şirketi Chiliz ile işbirliğini açıkladı.

Türkiye’den de Galatasaray ve Trabzonspor gibi spor kulüplerinin taraftar tokenlarını destekliyden.Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus ve Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bu iş birliğini kripto paraların benimsenmesi ve yaygınlaşması için yapılan bir adım olarak tanımladı.

Binance, Chiliz’in ilk yatırımcılarından biri olduğunu ve Binance-Chiliz ortaklığında uzun vadeli olarak öncelikle Binance Launchpool ile taraftar tokenlarının listeleneceğini belirtti.

Socios.com ile ilk iş birliği yapan Paris Saint-Germain (PSG) ve İtalya’dan Juventus (JUV) taraftar tokenları ilk aşamada bu platformda listelenecek. Binance kullanıcıları 15 Aralık 2020 saat 03:00 ile 14 Ocak 2021 03:00 arasında PSG ve JUV tokenlarını Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD) ve Chiliz (CHZ) kripto para cüzdanlarında tutabilecekler.

21 Aralık 2020 tarihinde ise PSG ve JUV taraftar tokenları “Innovation Zone” altında listelenecek. Binance kullanıcıları PSG/BTC, PSG/USDT, PSG/BUSD, JUV/BTC, JUV/USDT ve JUV/BUSD pariteleri üzerinden işlemlerini yapabilecek.

Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, taraftar tokenlarının ana akım kitlelere daha hızlı ulaştığını söyledi. Bu sebeple kripto paraların geleceği için çok yerinde bir karar olduğunu vurgulayan Zhao, bu proje içi sabırsızlandığını belirtti. 

Chiliz kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus, bu ortaklığın önümüzdeki 5-7 yıl içinde spor ve eğlence endüstrisine örnek olacağını açıkladı. Ayrıca oyunlaştırma ve NFT etkinlikleri gibi birçok yeni özelliğin planlandığını belirtti.

tr_TRTurkish