Kripto para borsalarının en büyüklerinden biri olan Binance, İngiltere platformunu piyasaya sunarak bu bölgede de faaliyetlerine devam edecek. Platform, bireysel ve kurumsal yatırımcıların GBP ve EUR’da işlem yapmalarına olanak sunacak ve İngiltere Finansal Davranış Otoritesine kayıtlı olacak.

Binance’nin Yeni Platformu Bu Yaz İngiltere’de Piyasaya Sürülecek

2019 yılının Eylül ayında ABD platformu için start verdikten sonra, Binance gelecek birkaç ay içinde İngiltere’de başka bir iştiraki başlatacak. İngiltere’de, İngiltere Finansal Davranış Otoritesi tarafından yasal olarak tanınmış Binance UK’nın lansmanının yapılacağı duyuruldu. Binance UK sorumlusu Teanan Baker- Taylor, lansmanın ülkedeki hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların artan talebine bir yanıt olduğunu vurguladı. Birleşik Krallık’ta Daha Hızlı Ödeme Hizmeti ve Tekli Euro Ödeme Alanı ağı sayesinde, direkt banka havalelerini kullanarak dijital para alım ve satımı için para yatırma ve çekme işlemlerini mümkün kılan ortaklıklar kuruldu. Platformun yaz mevsiminde piyasaya sürülmesi bekleniyor, fakat borsa lansman tarihi tam olarak açıklanmadı.

65 Farklı Dijital Varlığın Borsada Listelenmesi Bekleniyor

Binance UK işleme açıldığı zaman kullanıcıların 65 farklı dijital varlığa kadar işlem yapabilmelerini sağlayacak. Platformun hem tasarımı hem de arayüzü her türlü yatırımcının dikkatini çekmek için tasarlandı. Kurumsal yatırımcılar Binance’in likiditesinden ve küresel itibarından fayda sağlarken, bireysel yatırımcılar şirketin basit arayüzü ve kolay fiat para kullanımı çekiciliğiyle karşılaşacaklar.  Binance, kurumsal ve bireysel yatırımcıların iki farklı fiat para birimi (İngiliz sterlini ve Euro) kullanarak kripto para alım ve satım yapabileceğini belirtti. Baker-Taylor, platformun gelecekte ticaret hizmetlerinden daha fazlasını sunabileceğini ve önümüzdeki aylarda potansiyel olarak stake ve pasif kazanç sunabileceğini belirtti.

Leave a comment

tr_TRTurkish