Sabaha karşı, Binance CEO’su Changpeng Zhao’un yaptığı açıklamada; platformdaki maksimum kaldıraç oranı mevcut kullanıcılar için 20 kat olarak güncellendiğini duyurdu.

Lider kripto para borsası olan Binance’in CEO’su, borsadaki tüm kayıtlı kullanıcıların; bundan sonra en fazla 20 katlık kaldıraç kullanabileceğini ve bu kararın müşterileri korumak için olduğunu açıkladı. Mayıs ayının sonunda bir duyuru yayınlayan Binance; BTC/USDT sözleşmeleri için kullanılabilecek maksimum kaldıraç oranının 125 kata çıkarıldığını açıklamıştı.

Geçen hafta aldığı 900 milyon dolar yatırım ile 18 milyar dolar değerlemeye ulaşan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried; dün yaptığı açıklamada borsadaki maksimum kaldıraç oranının 101 kattan 20 kata düşürüldüğünü açıkladı. Sam Bankman-Fried 23 Temmuz tarihli New York Times röportajında da; kaldıraç oranlarını sektör genelinde düşürme fikrini desteklediğini belirtmişti. Changpeng Zhao’nun da kaldıraç oranlarının volatiliteyi güçlendirdiğini söylemişti. 

Zhao, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda; kripto para sektörünün regülatörler tarafından çok daha yakından incelenmeye başladığını açıkladı. Ve buna göre hareket etmeye başlayacaklarını söyledi. Binance haziranın sonundan bu yana; ABD, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Hong Kong, İtalya, Japonya, Tayland, Singapur gibi bölgelerdeki regülatörlerin radarına girmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish