Lider kripto para borsası Binance, Körfez bölgesindeki ilk kripto varlık hizmet sağlayıcısı onayını Bahreyn’den aldı. Lisans onayı, henüz tamamlanmadığı için prensipte verildiği söyledi. Binance da bu konuyla ilgili resmi açıklamayı yaptı. 

ABD’den Singapur’a, Avrupa’dan Asya’ya kadar önemli bir coğrafyada çok ciddi regülasyon problemleri yaşıyordu. Fakat CEO Chnagpeng Zhao’nun her zaman “Biz regülasyonlara uymak istiyoruz” açıklamasıyla ilk olarak; Körfez bölgesinden resmi onayı Bahreyn’den aldı.

Onayın ilk olarak prensipte verildiği belirtildi. Binance’den yapılan resmi açıklama ise şu şekilde; “Binance, Bahreyn Krallığı’nda kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak çalışabilmek için Bahreyn Merkez Bankası’ndan (CBB); prensipte onay almıştır. Binance, tam olarak regüle edilmiş bir merkezi kripto para borsası olma planlarının bir parçası olarak CBB’ye bir süre önce başvuruda bulunmuştur. Bu onay, Binance borsasının Kuzey Afrika ve Ortadoğu’yu kapsayan MENA bölgesinde aldığı ilk onaydır. Prensipte alınan onayın ardından Binance’in tam uyum sürecini de tamamlaması gerekmektedir. Bu süreç de, resmi süreçle birlikte tamamlanacaktır.”

Çoğumuzu bildiği üzere Binance borsası son olarak Singapur’daki regülasyon kurumu Para Otoritesi’ne; yaptığı lisans başvurusunu geri çekmişti. Burada kayıtlı olan bir başka borsanın önemli düzeyde hissesini satın almasından sonra; bu lisansa gerek olmadığı iddia edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde borsa, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile mutabakat imzalandığını açıkladı. borsa Dubai’de sanal varlık regülasyonlarının geliştirilmesine yardımcı olmayı planladığını belirtmişti. Dubai hamlesinin ardından Bahreyn’den de lisans alınması Ortadoğu adımının önemini gösteriyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish