Lider kripto para borsalarından biri olan Binance; kullanıcıları korumak ve endüstrinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi adına küresel düzenleyici çerçeveler geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Binance, yeni çıkan teknolojiler, likidite ve emniyetli platformlara güvenli erişim sağlamak için yetkili mecralara çağrıda bulundu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao; şirket olarak önem verdiğimiz şey, güvenlikten başlayarak daha büyük bir topluluğun parçası olmak. Kriptonun merkezinde bu vardır ve bir endüstri olarak bu vizyonu kaybetmememiz çok önemli. 10 Temel Hak ile düzenleme eksikliğinden dolayı sesi duyulmayan insanlara bir ses olmayı umuyoruz” dedi.

Yakın zamanda piyasadaki yükseliş nedeniyle çok sayıda yeni gelen yatırımcılar ve kripto endüstrisinin olgunlaşması için Binance; düzenleyiciler ve politika yapıcılar ile iş birliği içerisinde. Öte yandan kullanıcıların korunması ve yenilikçiliğin sorumlu bir biçimde devam etmesini sağlayarak endüstri için sağlıklı bir yol çizecek. Ayrıca küresel düzenleyici çerçeveler geliştirilmesine yardımcı olacak.

Binance, “Kripto Kullanıcıları için 10 Temel Hak” açılımının diğer borsalar, blokzinciri yenilikçileri, politika yapıcılar ve dünya liderleri de dahil olmak üzere herkes için bir kılavuz olacağını ifade etti.

Changpeng Zhao, daha fazla düzenlemenin engellenemez olduğunu ve akıllı düzenlemelerin faydalı olacağını şu sözlerle vurguladı;

“Tıpkı bir otomobildeki emniyet kemerleri gibi, daha iyi düzenlenen bir kripto piyasası gündelik kullanıcılar için daha fazla koruma getirecek. Düzenleme ve yenilikçilik birbirini dışlayan şeyler değillerdir. Bir endüstri olarak, düzenleyiciler ve dünya liderleri ile iş birliği içerisinde çalışarak, en önemli şey olan kullanıcı güvenliğini ve yenilikçiliğin teşvik edilmesini sağlayan etkili düzenleyici politikaların saptanması için mümkün olan her şeyi yapmak istiyoruz.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish