Binance gerek genel gerekse bölgesel anlamda birçok CEO arayışında. Regülasyonlar konusunda sorun yaşamak istemediği için Binance borsasından ciddi hamleler daha geldi. Borsa, küresel kara para aklama raporlamalarından sorumlu yönetici olarak eski ABD hükumet yetkilisi Greg Monahan’ı atadı. 

Lider kripto para borsalarından birisi olan Binance; eski ABD hükumet görevlisi Greg Monahan’ı kara para aklama raporlamalarından sorumlu küresel yönetici olarak göreve getirdi.

Ofis ve yeni yöneticiye bağlı olarak Washington’da bir ekip oluşturulacak. Daha önce ABD vergi kurumu olan IRS’te (Internal Revenue Service) çalışan Monahan; siber suçlarla ilgili soruşturmaları yönetiyordu. Bu görevle ilgili konuşan Monahan; çalışmalarının Binance’in her ülkedeki regülasyon kurumlarıyla daha fazla iletişim sağlaması yönünde olacağını şu sözlerle belirtti; “Çalışmalarım Binance’in uluslararası anti-kara para aklama ve bunların soruşturulması programlarını artırmak yönünde olacak. Ayrıca ülkelerin regülasyon ve hukuk kurumlarıyla da daha fazla iletişim kuracağız.”

Borsa regülasyon konularında tecrübeye sahip kişileri firmada görevlendirmeye başladı. Binance CEO’su sürekli olarak kendisinin yerine bir CEO arayışı içinde olduğunu; ve bu kişinin regülasyonlar konusunda tecrübe sahibi olması gerektiğini belirtti. Binance CEO’su dün yaptığı açıklamada zamanının %80’den fazlasını regülasyonları düşünerek geçirdiğini belirtmişti. CEO Zhao yaptığı açıklamada regülasyon ve hukuk departmanlarına daha fazla kaynak ayırmaları gerektiğini söylemişti.

Binance ayrıca şirkette 2018’den bu yana kara para aklamayla mücadeleden sorumlu olan; yönetici Karen Leong’un da, uyumluluktan sorumlu yönetici pozisyonuna geçeceğini açıkladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish