Dünyada lider kripto para borsalarından biri olan Binance, Shopify gibi e-ticaret platformlarına kripto ödeme seçeneği sunmak için Alchemy Pay ile yeni bir ortaklı kurdu.

Bu ortaklık sayesinde Binance Pay özelliği hayatımızda daha aktif olacak. Böylece kullanıcılar, herhangi bir işlem ücreti ödemeden 40’tan fazla kripto parayı alışveriş yaparken kullanacak.

Öte yandan son zamanlarda birçok devlet, kripto paralar için regülasyon çalışmalarına başladı. Bu durum kripto para borsaların bazı konularda hazırlıksız yakadı.

Bu nedenle HSBC ve Barclays dahil birçok banka; müşterilerinin kripto para borsalarına transfer yapmasını engelledi. Bu yüzden Binance; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Cayman Adaları‘nda da benzer düzenleyici baskılara maruz kaldı.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao; şirketin yetki alanlarında düzenlenebilmesi için teknoloji ​​şirketi olmaktansa finansal hizmetler şirketine dönüşmesi gerektiğini söyledi.

Changpeng Zhao, bu geçiş sürecinde iyi bir şekilde liderlik edemeyeceğini bu nedenle şirketin başkanı olarak daha yetkili birisinin olması gerektiğini açıkladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish