AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş kripto para borsası hakkında konuşmak adına Binance Türkiye yetkilileriyle bir araya geldi.

TBMM’de yapılan görüşmeye, Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez de katıldı.Görüşmede kripto varlıklarla ilgili düzenleme çalışmaları ele alındı.

Binance Türkiye ekibi, kripto para varlıklarına ilişkin dünyadaki uygulama örneklerine dayanan örnekler sundu. Elitaş da kripto para borsalarının yasal çerçeveye alınması konusunda görüş ve önerilerini sundu.

Binance Türkiye, TBMM’de gerçekleşen kripto para düzenlemesine ilişkin görüşme hakkında bir açıklama yayımladı. Açıklamada ise; görüşmede olası düzenleme hakkında dünyadan en iyi uygulama örneklerine dayanan önerilerini sunma ve bunları konuşma imkanı bulduklarını belirttiler.Ayrıca Binance Türkiye temsilcileri Mustafa Elitaş’a da teşekkürlerini sundu.

Elitaş geçtiğimiz günlerde bu görüşme hakkında yaptığı açıklama, Binance ve BtcTurk’ün temsilcileriyle toplantı yapacağını bildirmişti. Farklı günlerde de kripto para sektöründen bazı isimlerle bir araya gelen Elitaş şunları söylemişti; “Kimseyi tedirgin etmeden, korkutmadan ama kimsenin mağdur olmasına da izin vermeden bu düzenlemeyi bir an önce yapmamız gerektiği kanaatindeyim.” 

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish