Dünyada en büyük hacme sahip olan Binance borsası, eylül ayında serbest bölgede kripto para ticareti yapılması için izin alan Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile uzlaşma sağlandığı açıkladı. Resmi duyuruya göre; Binance, Dubai’nin yeni uluslararası sanal varlık ekosistemi kurma planına yardımcı olacak.

Kripto para borsası Binance; uluslararası sanal varlık ekosistemi yaratmayı planlayan Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile uzlaşma sağladı. Dün DWTC’nin yaptığı açıklamada; Birleşik Arap Emirlikleri’nin yeni iş tarzlarını ülkeye çekmesi ve bölgesel yarışta rakiplerinin önüne geçmek için kripto para bölgesi yaratıp onun düzenleyicisi olacağını belirtti.

Lider kripto para borsası olan Binance, yaptığı açıklamada Dubai’de sanal varlık regülasyonlarının geliştirilmesine yardımcı olmayı planladığını şu şekilde açıkladı; “Binance, Dubai’nin geleceğe yönelik yeni planda küresel ekonominin büyümesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Burada amaç, kripto para borsalarına, blokzinciri teknolojisine, DLT (dağıtık defter teknolojisi) hizmetleri sunan işletmelere ya da çeşitli dijital para ve varlıkların Dubai’de lisanslı olmasına yardımcı olmaktır”

Pandemi sebebiyle kripto paralara olan ilginin hızlı bir şekilde artmasıyla; ülkelerin regülasyon kurumları da baskısı arttı. Bu nedenle borsa birçok regülasyon kurumu ile çeşitli görüşmeler yaparken; en son Singapur Para Otoritesi’ne yaptığı lisans başvurusunu geri çekmişti. Bu hamlenin ardından yeni hedefi Birleşik Arap Emirlikleri’nin seçildiği iddia edilmişti. Changpeng Zhao’nun Dubai’den ev alması da bu iddiaları daha güçlendirdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish