Binance,  Çin merkezli alan adları üzerinde bir dizi DDoS saldırısına maruz kaldı.

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao (CZ), yapılan saldırıları 29 Nisan’da duyurdu. CZ, DDoS tarafından maruz kalınan saldırıların ağ erişiminde bazı gecikme ve aksamalara sebep olduğunu açıkladı.  Binance CEO’su yaptığı açıklamada endişeye gerek olmadığını, sistemlerin istikrarını koruduğunu ve kullanıcı fonlarının güvende olduğunu söyledi.

CZ, gönderisinde yeni DDoS saldırılarının rakipler tarafından gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

CZ, Binance’in güvenliğini korumak ve sağlamak için iç testler üzerinde çalışan beyaz şapkalı hackerları olduğunu açıkladı. Google ve Facebook gibi küresel teknolojinin büyük firmalarının, güvenlik sistemlerindeki açıkları bulmak için bu tarz hackerlar ile çalıştığını belirten CZ, şöyle devam etti.

“Biz de tabi ki öyle yapıyoruz. Bizim için test yapan şirket içi ‘rakiplerimiz’ de var. Herkes Binance’te çalışıyor.”

Binance Kurucu Ortağı Yi Problemi Bildirdi

Kripto haber ajansı CoinNess’in haberine göre DDoS saldırısı ilk olarak Binance kurucu ortağı Yi He tarafından tespit edildi.

Geçtiğimiz ay, iki büyük kripto borsa OKEx ve Bitfinex de DDoS saldırısına uğramıştı. Şubat ayında gerçekleşen birden çok DDoS saldırısı, bazı büyük sistemlerin devre dışı kalmasına sebebiyet vermişti. OKEx CEO’su Jay Hao, saldırıdan ismi açıklanmayan rakiplerini sorumlu tutmuştu.

Leave a comment

tr_TRTurkish