Binance borsaya karşı oluşabilecek potansiyel bir saldırının etkisine karşı yaklaşık 1 milyar dolar değerinde bir sigorta fonu başlatıyor.

Önde gelen kripto para borsası yaptığı açıklamada; 2018 yılından itibaren kullanıcılarını çıkarlarını korumak adına çalışmalar yaptıklarını bu kapsamda da oluşturulan fonların artık tek bir yerde birleştirdiğini ifade etti.

“Kullanıcılar İçin Varlık Fonu (SAFU)” oluşturan Binance kullanıcılarının çıkarlarını korumak istiyor. Borsa ayrıca fonun büyüklüğünün yeterli düzeyde kalmasını sağlamak adına SAFU’yu izlemeye devam edecek. Binance yaptığı açıklamada, sisteme ilişkin şu ifadeleri kullandı;

“Tüm ekosisteme fayda sağlayacak; hükümetlere, düzenleyicilere ve önemli paydaşlara kripto ekosisteminde güveni, bütünlüğü ve şeffaflığı koruma konusundaki ortak taahhüdümüzü göstereceğiz. Gösterdiğimiz çabayı tüm merkezi borsaların da yapmasını istiyoruz.”

Bu adımı atan tek borsa Binance değil. Dev kripto para borsası BitMEX’in de sürekli geliştirdiği büyük bir acil durum fonu bulunmakta.

Binance’in attığı bu adım, son dönemlerde borsaları hedef alan saldırıların ardından atıldı. Bilindiği üzere Binance 2019 yılında 40 milyon doları aşan bir saldırıya uğramıştı. Kripto para borsası olan AscendEX’in de sıcak cüzdanı 78 milyonluk bir saldırıya uğramıştı. Bunun gibi birçok borsa son dönemlerde saldırılara maruz kaldı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı telo-01-1-2.png
tr_TRTurkish