Dünyanın hacim olarak en büyük borsası Binance, Avrupa’dan önemli bir lisans aldı. Borsa CEO’su Chnagpeng Zhao Twitter’dan yaptığı açıklamada; şirketin Fransa’dan, VASP yani “Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı” lisansı aldığını ifade etti.

Bahreyn ve Dubai gibi Ortadoğu’nun önemli merkezlerinden lisans alan Binance borsası, önemli bir izin daha aldı. Borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun Binance’in resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre; şirket Fransa’dan “sanal varlık hizmet sağlayıcısı – VASP” belgesi aldı.

CEO yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Binance Fransa, bu ülkedeki finansal piyasaları regüle eden kurum olan AMF’ten, Fransa Bankacılık Denetleyicisi ACPR’in de verdiği onayla, sanal varlık hizmet sağlayıcısı onayı almıştır.” 

Singapur’dan Çekilmişlerdi

Binance son olarak Singapur’da benzer bir lisans başvurusunda bulunmuştu. Ancak daha sonra bu başvuruyu geri çekmişti. Dünyanın en büyük borsası olması sebebiyle başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede soruşturma açılan Binance; regülasyonlara uyma konusundaki kararlığını göstermeye devam ederken, şirketin küresel bir merkezi ise hala bulunmamakta.

Merkez Ofis Hamlesi Bekleniyor

“Günümün %80’i regülasyonları düşünmekle geçiyor” diyen Zhao, bir süre önce küresel bir merkez ofis açacaklarını da duyurmuştu. Fakat burasının hangi ülkede olacağı konusunda detay vermemişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish