Hollanda merkez bankası, Binance’e para cezası verdi. Düzenleyiciler, kripto platformunun Hollanda’da uygun izinler olmadan hizmetler sunduğunu belirtti.

Hollanda merkez bankası, kripto borsasının uygun kayıt olmadan hizmet sunduğu için Binance’e 3 milyon Euro’dan fazla para cezası verdiğini açıkladı. Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, Hollanda’da hizmet sunmak için dijital varlık şirketlerinin kaydolmasını gerektiren kuralların ihlal edildiği söylendi.

Hollanda Merkez Bankası, Binance’in bankaya vergi ödememesi ve uyum maliyetlerini atlamaması nedeniyle “rekabet avantajından” yararlandığını ve Mayıs 2020’den başlayarak uzun bir süredir kuralları ihlal ettiğini ekledi. Ancak merkez bankası, Binance’in şimdi düzenleme için başvurmuş olmasının kendi lehine olduğunu ve toplam cezayı azalttığını söyledi.

Konuyla ilgili olarak Binance yetkilileri yaptığı açıklamada, “Kararın her yönü hakkında aynı görüşü paylaşmamakla birlikte, Hollandalı düzenleyicilerin düzenlemeleri uygun gördükleri şekilde uygulama yetkisine ve profesyonelliğine derinden saygı duyuyoruz.” dedi.

Hollanda merkez bankası geçen yıl Ağustos ayında yayınladığı bildiride, “Binance, Hollanda’da gerekli yasal kayıtlar olmadan kripto hizmetleri sağlıyor. Borsanın uygun bir kaydının olmaması müşterilerin ‘kara para aklama veya terör finansmanına karışma’ riskini arttırıyor.” açıklamasında bulundu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish