Son günlerde bazı ülkelerdeki regülasyon nedeniyle sorunlar yaşayan Binance’ın CEO Changpeng Zhao’nun da sürekli olarak “Regülasyonlara uyacağız” mesajı veriyordu. Ancak Binance’den son dakika gelen açıklamaya göre; bugün Hollanda, Almanya ve İtalya’dan başlayarak Avrupa bölgesindeki vadeli işlem ve türev ürünlerini kaldırma kararı aldı.

Lider kripto para borsası Binance, regülasyonlar konusunda sorun yaşadığı Avrupa bölgesiyle ilgili bir son dakika açıklaması yaptı. Vadeli işlem ve türev ürünlerini İtalya, Almanya ve Hollanda’dan başlayarak kaldıracağını açıkladı. Borsa, bu politikasını tüm Avrupa bölgesine yayacağını belirtti.

Bu karar uygulamaya konacak ve bu 3 ülkeden gelen yeni kripto para yatırımcılarının; türev ürünlerle işlem yapma imkanı olmayacak. Şu anki kullanıcılarla ilgili de önümüzdeki dönemde bir gün belirleneceğini; ve müşterilerin bu belirlenen tarihten sonraki 90 gün içinde açık pozisyonlarını kapamaları gerekeceği açıklandı.

Binance’in resmi Twitter hesabında konuyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir; “Ürün yelpazemizi sürekli geliştiriyoruz ve bu konuda kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak adına da ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Bugün itibariyle, Hollanda, Almanya ve İtalya’dan başlayarak Avrupa bölgesindeki türev ürünlerimizi kaldırmayı plânlamaktayız. Avrupa bölgesi Binance için çok önemli bir piyasadır. Biz sektör için pozitif olacağını düşündüğümüz regülasyonlara uyma çerçevesinde ileriye dönük bir adım atıyoruz. Her ülkenin kripto paralara olan bakış açısının değiştiğini görüyoruz. Tüm bu ülkelerle regülasyonlar konusunda yapıcı bir diyaloğa girme fırsatını da olumlu şekilde görüyoruz. Yerel piyasalarda aktif olarak vadeli işlemler ve türev ürünlerimiz olmasa da; bu tür ürünleri bölgenin tümünde azaltmayı plânlıyoruz. Şu andan itibaren geçerli olmak üzere; Hollanda, Almanya ve İtalya’daki kullanıcılar Binance’de yeni vadeli hesap açamayacaklar. Şu anda aktif olan kullanıcılar ise daha sonra belirlenecek bir tarihten 90 günlük sonrasına kadar türev pozisyonlarını kapamak zorundalar.”

Malezya’dan Kapatma Talebi!

Malezya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da (SC); Binance’in ülkede yasadışı hizmet sunduğunu açıklayan bildiri yayımladı. Malezya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yaptığı açıklamada borsanın; 2020 yılının Temmuz ayında uyarıldığını ve halen faaliyetlerine devam ettiğini belirtti. 26 Temmuz 2021’den itibaren 14 iş günü içinde Binance web sitesini (www.binance.com) ve Malezya’daki mobil uygulamaları kapatması talep edildi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish