Binance ilk olarak Marker (MKR) ve Dai’yi (DAI) listeleyeceğini bildirdi sonra iki önemli ortaklık açıkladı ve ayrıca entegrasyon duyurusu yaptı.

İşlem hacmi en yüksek kripto para borsası, Alman yatırım şirkti CM-Eguity ve Blockchain Foundry ile iş birliği yapma yoluna giderken diğer taraftan Binance Smart Chain’in Chainlink ile entegre edildiğini açıkladı. Alman yatırım şirketiyle yapılan ilk duyuruydu. Konuya yönelik  olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Binance, CM-Equity ile güçlerini birleştirerek yerel yönetmeliklerle uyum sağlarken aynı zamanda Avrupa’da hizmetlerini daha da genişletme olanağı elde edecek. Dijital varlık endüstrisini sürdürülebilir bir şekilde büyütmek ve Avrupalı müşteriler için sunduğumuz hizmetleri genişletmek üzere CM-Equity ile uzun vadeli bir ortaklık içinde olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Ortaklıkla alakalı ek planların ilerleyen zamanlarda duyurulacağı belirtildi.

Bir diğer önemli gelişme; Binance USD (BUSD) ile ilgiliydi.  Konu hakkında yapılan resmi açıklamada, Binance ve Blockchain Foundry Inc arasında gerçekleştirilen iş birliği yardımıyla BUSD’nin erişiminin daha da genişletildiği bildirildi. Bu sayede Binance’nin ABD dolarına  endeksli stabil kripto parası, Syscoin ağında da erişilebilir kılınıyor. BUSD’nin Syscoin platformunda ve Syscoin Ethereum Bridge’de kullanılabilir olmasının BUSD kullanıcıları için hızlı, ölçeklenebilir ve düşük maliyetli işlemler gibi avantajlar sağlayacağı belirtiliyor. Binance’te bir başka önemli gelişme ise Binance Smart Chain’in Chainlink’in oracle çözümüyle entegre edilmesiydi. Entegrasyon ile Binance Smart Chain’deki geliştiricilerin Chainlik’in oracle çözümü yoluyla gerçek dünya verilerine ulaşılabileceği ve böylece daha iyi akıllı sözleşme uygulamaları oluşturabileceği vurgulandı. Son olarak borsa, Maker (MKR) ve Dai’yi (DAI) listelemeye başladı. MKR, listeleme haberine yüzde 29 artışla karşılık verdi. Binance’in kripto parası BNB’nin tüm bu gelişmelere tepkisi olumluydu. Kripto para, gün içinde yüzde 5 değer kazandı.

Leave a comment

tr_TRTurkish