Binance, Korona virüs salgını kapsamında Türkiye’ye gönderdiği 10 bin koruyucu giysinin Sağlık Bakanlığı’na ulaştığını duyurdu.

Binance Charity Foundation resmi  Twitter hesabından “ 10 bin koruyucu giysi, Türkiye Sağlık Bakanlığına ulaştı. Binance destekçilerine ve bağışçılarına teşekkürler” açıklamasını iletti.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ise Twitter hesabından yardım ile ilgili düşüncelerini  paylaştı. Yardım kolilerinin teslim edildiğini belirterek, Türkiye’ye iyi temennilerde bulundu.

Türk Twitter kullanıcıları ise CZ’nin paylaşımını karşılıksız bırakmadılar.  Birçok kullanıcı tarafından “Teşekkürler” cevabı atıldı.

Binance pandemiye karşı mücadele veren birçok ülkeye  Korona yardımında bulunuyor

Korona virüs salgını dolayısıyla dünyanın farklı bölgelerine bağışta bulunacağını açıklayan Binance 25 Mart tarihinde Twitter üzerinden yayınladığı mesajda, toplam tutarı 5 milyon dolar olacak şekilde yardım toplamak için harekete geçtiğini duyurdu. Salgının yeni başladığı dönemde özellikle Çin’de yoğun olduğu zamanlarda Çin’e özel yardım kampanyası düzenleyen Binance, yaklaşık olarak 1,4 milyon dolarlık tıbbi ekipman gönderimi sağlamıştı. 

Binance; İtalya, Almanya, İspanya, Güney Kore, İran, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a tıbbi ekipman ve malzeme sağlayacağını duyurdu.

Leave a comment

tr_TRTurkish