Bir Bitcoin’niniz varsa Amerika Birleşik Devletleri’nde 33.960 dolardan satışa çıkan 3. model Tesla satın alabilirsiniz!

Bitcoin bu hafta 34.792 dolar seviyelerinde seyrederken dün 35.842 dolara seviyelerine yükseldi. Bu sayede bir BTC ile bir Tesla alınabilir durumda. Tesla’nın resmi internet sitesindeki fiyatlara bakıldığında, giriş seviyesindeki Model 3, herhangi bir teşvik indirimi sunulmazsa ABD’de 33.960 dolara satılacak.

Kripto para birimleri hakkında görüşünü çok belli etmeyen Elon Musk’a Tesla satışında kripto paraları kabul etmesi konusunda baskı uygulanıyor. Bir Twitter kullanıcısı şahsi hesabı üzerinden “Bir Bitcoin ile artık Tesla satın alınabiliyor iken siz bu ödeme yöntemine ne zaman geçeceksiniz?” sorusu ile fitili ateşledi.

Blockstream CEO’su Samson Mow ise tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin’nin yeni fiyat paritesine odaklanırken, Bitcoin madenciliği direktörü olan Juri Bulovic, ilerleyen günlerde bir BTC ile bir Porsche 911 satın alabileceğimiz günler olacak. O gün geldiğinde Model 3 satın aldığımız günün fiyatına güleceğiz yorumunda bulundu.

tr_TRTurkish