Aralık ayında Solana blok zincirinden ayrılıp Ethereum’a geçeceğini açıklayan DeGods NFT’leri, düşük piyasa şartlarında ilgi çekmeyi başarırken bir yatırımcı ise 900 bin dolarlık 69 NFT satın aldı.

Solana NFT ekosisteminin en çok ilgi gören koleksiyonlarından biri olan DeGods için bir NFT yatırımcısı 900 bin dolar ödeme yaptı. 69 adet NFT alımı gerçekleştiren ve Twitter’da Pokee olarak bilinen kişi, yaklaşık 4 gün önce attığı tweet’te projenin Ethereum’a geçmesine destek olmak için bu şekilde bir alım yapacağını açıklamıştı.

Koleksiyonun alımı NFT pazar yeri olan Magic Eden’dan yapılırken, Pokee, alımlar için platformun “taban fiyat süpürücü” özelliğiyle bu NFT’leri düşük fiyattan almayı başardı. Bu arada NFT yatırımcılarının bazı zamanlarda, bir koleksiyonun o andaki en düşük fiyatlı NFT’lerini aldıkları ve gelecekte bu yerden çok daha yüksek noktalara gelmesi umuduyla yatırım yapıyorlar. Pokee’nin birçok Bored Ape NFT’leri ile diğer pahalı eserleri bünyesinde barındırdığı  biliniyor.

Magic Eden’in web sitesi aracılığıyla açıklama yapan Pokee, yaptığı alımı, DeGods’un Ethereum’a geçişini desteklemek amacıyla yaptığını söyledi ve “Zincir üstü riskler nedeniyle Solana’ya daha fazla para koyamadım. Solana’da daha küçük NFT’leri satın almak ve oluşturmak zevkliydi ama bu alımı daha çok Ethereum’a geçişi desteklemek adına yaptım” dedi.

Bununla birlikte, 2021 yılında başlatılan ve DeLabs tarafından geliştirilen DeGods projesi, özellikle bir ödül token’ı çıkarılmasının ardından çok büyük bir ilgi toplamış ve Solana’nın en değerli NFT koleksiyonu haline gelmişti.
Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish