Bitcoin’in deki (BTC) fiyat artışı piyasa değerinde artış olmasını sağladı.

Bitcoin’in son zamanlardaki performansı ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesiyle piyasa değeri Bank of America’nın piyasa değerini aştı. Ortaya çıkan veriler açısından Bitcoin’in piyasa değeri PayPal’a yaklaştı.

Bitcoin Piyasa Değeri

AssetDash’ın elindeki verilere göre Bitcoin’in şu an piyasa değeri, son 24 saatte %3,2 arttı ve 226 milyar doların üstüne çıktı. Bu durumla beraber Bank of America’nın piyasa değeri sıralamasında değişim oldu. Bu yaşanan değişimle birlikte Bitcoin, 230 milyar dolarlık piyasa değerlemesi olan PayPal’ın hemen arkasına yerleşti. Böylece Bitcoin piyasa değeri bakımından en değerli 25. varlık konumuna yükseldi. Bunların yanı sıra ortaya çıkan verilere göre, Bitcon’in 12.000 doları geçerek 12.470 dolara yükselmesinin sonrasında lider kripto para biriminin gerisine düşen tek geleneksel para tabanlı kurum Bank of America değil. Bitcoin’in (BTC) çeşitli geleneksel para birimleri karşısındaki hareketlerini izleyen bir site olan FiatMarketCap  verileri, BTC’nin Yeni Zelanda dolarının da (NZD) önüne geçtiğini ortaya çıkardı. Böylece tüm itibari para birimleri arasında 34. en değerli varlık konuma yükseldi.

Geleneksel Yatırımların Etkisi Nasıl

Korona virüs salgını sonucu ekonomide yaşanan durgunluğun önüne geçebilmek adına başta ABD olmak üzere tüm ülkeler farklı önlemler aldı ve bu önlemlerin ilki “para basmak” oldu. Para basmak anlık olarak ekonomik durumu düzeltse de ekonomistlere göre bu durumun ileride büyük sorunlara yol açabileceğini dile getirdikçe insanlar da güvenli olan limanları tercih etmeye yöneliyorlar. Bu da altın, gümüş ve bitcoin gibi varlıkların fiyatlarına pozitif olarak yansıyor.  Ayrıca salt bireysel yatırımcılar değil kurumsal yatırımcılar da bu varlıklara yönelmiş durumda.

Leave a comment

tr_TRTurkish