Geçtiğimiz yıl Bitcoin Black Friday akımına son verilmiş olsa da alışveriş çılgınlığı Bitcoin Magazine sayesinde geri döndü.

2012’den bu yana bitcoinblackfriday.com üzerinden Bitcoin ile alışveriş yapmak isteyen kullanıcıları bir araya getiren bu faaliyet geçtiğimiz yılki sonlandırma kararından vazgeçti. Aslında bu etkinlik Bitcoin ile indirimli alışveriş yapılmasını sağlayarak kripto para kullanımının yaygınlaşması amacıyla yapılıyordu. Bitcoin Black Friday’in kurucusu Jon Holmquist, geçen yıl bir açıklama yaparak sitenin hedefine ulaştığını söylemiş, 7 yılda 6 başarılı etkinliğin ardından Bitcoin Black Friday’i sürdürmeme kararı aldığını bildirmişti.

Lightning Network yani blockchain tabanlı bir kripto para biriminin üstünde çalışan şirkettir. “Katman 2” ödeme protokolünü ve yeni ödeme çözümlerinin ortaya çıkmasından dolayı alışverişlerde Bitcoin kullanımı ilerleme kaydetti. Bu yüzden etkinlik “Bitcoin Magazin” adı altında tekrardan faaliyete başlandı.

Bitcoin Black Friday’in ilk yıllarda 300 işletme ağırlarken gün geçtikçe artan bu sayı son yıllarda etkinliğe binlerce işletmeyi kabul etmişti. Bitcoin Magazin etkinliğinin bu yıl 27 Kasım’da gerçekleşeceği açıklandı.

Leave a comment

tr_TRTurkish