Bitcoin dolandırıcıları bugüne kadar birçok ünlü kişinin adını kullanarak sahte vaatler ve yatırım tavsiyeleri ile insanları dolandırmaya çalıştı. Bill Gates, Elon Musk, Jack Dorsey, Mark Zuckerberg gibi isimleri kullanan dolandırıcıların son olarak Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın isimlerini kullanması ise yatırımcıları şaşkına çevirdi.

Kraliyet Ailesinden Gelen Sözde Bitcoin Yatırım Tavsiyesi

Mirror tarafından 9 Nisan tarihinde  yapılan  haberde, sahte bir BBC makalesinde çiftin bir televizyon şovu sırasında “üç ila dört ay içinde herkesi milyoner haline getirebilecek” bir “servet boşluğu” hakkında konuştuğu iddia edildi. Okuyucuları özenle hazırlanmış bir web sitesine yönlendiren makalede, Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ ın Kraliyet görevlerinden çekilmesindeki temel nedenin bu kazanç fırsatlarından faydalanmak olduğu belirtildi.

Bu iddiaların uç noktalarda olması, bunun gerçek olmadığını gösterir nitelikte. Tanınmış ve güvenilir kişi ve kuruluşların isimlerinin bu tarz dolandırıcılık vakalarında abartılı vaatlerle kullanılması son zamanlarda oldukça yaygın görülmekte. Bu gerçekliğe rağmen böyle dolandırıcılıklara hala inanan insanların olduğu ve ciddi miktarda Bitcoin’in kaybedildiği gelen bilgiler arasında. Mirror tarafından aktarılan bilgiye göre dolandırıcılar “günde yaklaşık 20 dakika çaba harcayarak 1.300 dolarlık gelir” elde etme vaadinde bulunuyorlar.

Leave a comment

tr_TRTurkish