Bitcoin, ABD Nisan ayı yıllık enflasyon oranının açıklanmasından ardından çok büyük bir düşüş yaşadı. Özellikle Bitcoin son 1 haftada 40 bin dolardan 29 bin dolara kadar gitti ve 10 bin dolardan fazla bir düşüş hareketi yaptı. Nasdaq borsası vadeli işlemlerinde de benzer sert düşüş yaşandı.

Finans dünyası toplu olarak son yılların en büyük düşüşlerini yaşarken kripto paralar da bu durumdan ciddi şekilde etkilenmeye devam ediyor. Volatilite adeta zirve yaparken, düşüşler de gittikçe hızlanıyor.

Enflasyon Rakamları Açıklandı

Geçtiğimiz hafta Fed’in faiz artırım kararı almasının ardındann dakikalar içinde 40 bin dolara çıkan Bitcoin; daha sonraki günlerde büyük düşüş hareketleri yapmıştı. Önce 37 bin doların altına düşen en büyük kripto para; LUNA ve UST’de yaşanan olayların etkisi ve oluşan satış baskısıyla 30 bin dolar seviyesine gelmişti.

30 bin doların altına inmeyen ve bu bölgeden sürekli olarak yukarı çıkmayı başaran BTC, bugün ise beklenmedik sert bir düşüş yaşadı. ABD’deki enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından bir anda 2 bin dolarlık bir düşüş yaşadı ve 29 bin 11 dolara kadar indi. Bitcoin, veriler açıklanmadan önce 31 bin 800 dolar civarında işlem görüyordu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish