Bu ne anlama geliyor?

The TIE’nin gerçekleştirdiği duygu analizi, Bitcoin’in duygu puanının 2017 yılından bu yana  görülmeyen seviyelere ulaştığını gösterdi.

Kripto paralarla ilgili veriler sunan The TIE şirketine göre,  Bitcoin blok ödülü yarılanmasının gerçekleşmesinden bir hafta sonra yatırımcılar lider kripto para hakkında daha pozitif yönlü düşünmeye başladılar.  Bitcoin’in duygu puanının 30 günlük ortalaması, 2017 yılından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu puan durumu belirlenirken, negatif ve pozitif yorumların sayısı  baz alınıyor. 

Bunların dışında Bitcoin tweet’lerinin 30 günlük ortalaması da atılan tweet’lerin 31,397’yi bulması ile 2020’nin en yüksek oranına ulaştı. Yılından başından itibaren tweet sayısı yüzde 42 büyüme gösterdi.

Bitcoin’in tweet hacmi artış gösterdi. Kripto para tweet’lerinin  yüzde 50’sinden fazlası Bitcoin hakkında. Benzersiz hesaplardan paylaşılan Bitcoin tweet’lerinin yüzdesi de 2020 yılında artış gösterdi. Piyasa değeri en yüksek kripto para, halving sonrası  daha düz bir seyir izliyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish