Ünlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’in oğlu Spencer sahip olduğu tüm portföyü bitcoine çevirdiğini açıkladı.

Peter Schiff şahsi Twitter hesabında, Oğlunun tüm yatırımlarını, BTC 50.000 doların altına düşünce BTC’ye çevirdiğini açıkladı. Ayrıca sahip oldukları gümüşlerini de nakite çevirdiğini belirtti.

Schiff, yeni neslin yatırım tercihlerine dair endişe duyduğunu belirtti. Ünlü yatırımcı “Benim oğlumun beyni yıkanmışsa, diğerlerinin ne durumda olacağını düşünemiyorum” dedi. Elbette ünlü bitcoin eleştirmeninin aksine kripto para topluluğu bu durumdan çok memnun. Birçok Twitter kullanıcısı, Schiff’e oğlunun çok daha fazla para kazanacağı mesajını gönderdi. Hatta Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano “en azından aileden bir kişi servetini değerlendirecek” yorumunda bulundu.

Schiff yanıt olarak oğlunun mirastan men edilmesi geretiğini yoksa tüm serveti daha fazla bitcoin almak için kullanacağını söyledi. Spencer Schiff’in bitcoine yatırım yapmasında babasının da önemli bir rol aldığı düşünülmekte. Çünkü oğluna doğum günü hediyesi olarak bitcoin almasını önermişti. Peter Schiff daha 2019 yılında BTC’nin asla 50.000 dolara ulaşamayacağını iddia ediyordu. 

tr_TRTurkish