“3 Kritik Gelişme”

Trader ve Bitcoin tutkunu birçok kişi, bir pozisyona ne zaman girileceğini veya karla çıkacağını anlayabilmek adına teknik analiz modelleri ve göstergeleri kullanmayı tercih ediyor.  Analistlere göre, bu uygulama kısa vadede harika sonuçlar yaratabilir. Bitcoin’e yatırım yaparak, aylarca ve yıllarca BTC’sini elinde tutmak isteyen yatırımcıların elde olandan daha fazla faktöre ihtiyacı var. Temel analiz, profesyonel yatırımcılar için belirgin bir varlığın uzun vadeli bir yatırıma değer olup olmadığını bilmek adına kullanılan bir araçtır. Bu temel göstergeler, kripto para ekosisteminin arkasında bir şirket olmadığı için Bitcoin söz konusu olduğu zaman tam olarak diğer varlıklarla aynı sonuçları vermez. Bununla beraber analistlere göre, kripto para birimleri için çalışan belirli temeller kullanılarak Bitcoin ile ilgili daha fazla bilgi elde edebiliriz.

Madenciler Artık HODLing Yapıyor

Bitcoin’in olumlu uzun vadeli görünümü adına en sağlıklı göstergelerden biri, insanların onu elde tutmak ve satmak istememeleridir. Kişilerin Bitcoin tutup tutmadıkları ya da satıp satmadıkları nasıl belirlenebilir? Bitcoin madencileri bunun için bir göstergedir.

Glassnode istatistik verilerine göre, madencilerden borsalara yapılan Bitcoin transferlerin sayısı son 3 ay içerisinde önemli ölçüde düşüş yaşadı. Bunun dışında madencilerin satış yapıp yapmama durumunu belirten Madencilerin Pozisyon Endeksi (MP) -0,79’a düştü. Bu göstergede sayı 2’nin üzerindeyse madencilerin BTC’lerini sattığı anlaşılır.

Borsalardan Bitcoin Çıkışı Üst Seviyede!

Analistlere göre, Bitcoin için başka iyi bir gösterge, şu anda daha fazla Bitcoin’in borsadan çıktığını gösteren Exchange Outflows.

Bu durumda kişilerin Bitcoin’i satmaktansa elinde tutmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in hash rate’ı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bu gerçek dikkat çekici, Bitcoin üçüncü halving etkinliğini gerçekleştirdi ve çok sayıda madenci piyasadan ayrılmak durumda kaldı.

Bitcoin’in hash rate’ı eskisinden çok daha zor olmasına rağmen Bitcoin madenciliğine hali hazırda artan bir ilgi gösteriliyor. BTC’nin fiyatının geçen ay oldukça sabit kaldığı dikkate alındığında, madencilikteki artış, Bitcoin’e hızla artan bir ilgi gösterildiğini ortaya koyuyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish