Haftanın ilk gününün erken saatlerinde  Bitcoin 7.778 dolara kadar bir yükseliş gösterdi.  Fakat gün içerisinde ilerleyen zamanlarda bir düşüş yaşadı. Bitcoin fiyatı gelecekle ilgili pozitif sinyaller sergilemeye devam ederken yarılanma yaklaştıkça Google’daki “Bitcoin halving” yani “Bitcoin yarılanması”  arama sonuçlarına bakıldığında belirgin bir artış görülüyor.

Yarılanma Öncesi Bitcoin Aktivitelerinde Artış

Google arama verilerine göre, 2016 yılındaki yarılanma öncesindeki “Bitcoin halving” arama sonuçları ile karşılaştırıldığında günümüz arama verilerinin %30 oranında artış gösterdiği görüldü. Kripto para yatırımcı Carl Eric Martin (The Moon Carl), Bitcoin fiyat artışının açık bir işareti olduğunu  ve lider kripto para biriminin ralli hazırlıkları yaptığını belirtti. Bitcoin yarılanmasının hemen hemen 15 gün içinde, 11-12 Mayıs’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Kripto para veri sağlayıcısı Glassnode, aktif Bitcoinlerin son üç yılın en yüksek düzeyine ulaştığını bildirdi. Bu verilere göre dolaşımda aktif olarak 2.805.977.834 BTC bulunuyor. Bu durum son iki ile üç yıl boyunca kullanıcıların Bitcoinlerini yaklaşan yarılanmadan önce cüzdanlar arasında aktif olarak taşıdığı anlamına gelmektedir.  Bunlarla birlikte girişimci Jimmy Song, Twitterda yaptığı açıklamalarla Bitcoin hakkındaki haberleri okumak ile Bitcoin’i anlamanın farklı şeyler olduğunu dile getirdi. Song açıklamada takipçilerine fiyat haberlerini okumaktansa Bitcoin’i daha detaylı ve derinden anlamaya çalışmalarını tavsiye etti.

Leave a comment

tr_TRTurkish