Bir süredir belirli bir aralıkta işlem gören Bitcoin için sular durulmuşken, Wall Street GameStop akımına yöneldi.

Wall Street’te büyük etki yaratan GameStop akımına birçok yatırımcı katılırken ünlü yatırım şirketi Skybridge COO’su Anthony Scaramucci de bu durum hakkında pozitif yorumlarda bulundu. Anthony Scaramucci Wall Street’te yaşanan olayların aslında merkezsizliğin bir örneği olduğunu söyledi. Bununla Bitcoin’nin merkezsiz bir varlık olduğunu vurgulayan Scaramucci Bitcoin’in de böylece büyüyeceğini belirtti.

GameStop (GME) hisseleri bu yıl %700 artış gösterdi. Bu hafta gerçekleşen %275 artışın nedeninin Reddit kullanıcıları olduğu düşünülüyor. Reddit’in wallstreetbets subreddit’inde birleşen yatırımcıların GameStop hisselerine gösterdikleri yoğun ilgi bir akıma dönüştü. Bu sebeple birçok yatırımcı da bu akıma destek verdi.

Twitter

GME akımına destek olan isimlerin içinde Elon Musk, Cameron Winklevoss gibi dikkat çeken isimler var. Bütün bunların üstüne perakende yatırımcılarından gelen pump ise bazı kişilere göre piyasa manipülasyonu şeklinde yorumlanıyor. Hatta bu söylentiler nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) inceleme başlatması için çağrıda bulunanlar dahi var.

tr_TRTurkish