Kripto para sektörünün günlerdir gündemini meşgul eden bitcoin konferansı resmen bitti.

2021 bitcoin konferansına damgasını vuran El Salvador Devlet Başkanı tarafından yapılan açıklama oldu. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkede dolaşımda olan para birimleri arasında bitcoinin de olması için haftaya yasa tasarısı sunacağını açıkladı. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bu açıklama etkinlikte pozitif görüşlerin çoğalmasını sağladı. Öte taraftan konferansta sadece pozitif açıklamalar yer almadı. BTC maksimalistlerinin aşırı yorumları sektörün tepkisine uğradı. Gerçekleştirilen panelde Nico ZM, Aleksandar Svetski, BTC Lerk ve Nik Hoffman’ın açıklamaları ciddi anlamda tepki aldı. Özellikle YouTuber Nico ZM’in yaptığı açıklamalar, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Nico ZM, “Ben bitcoin toksikliğinin sadece önemli değil aynı zamanda gerekli de olduğunu düşünüyorum. Eğer bitcoin toksikliğine karşıysanız bitcoine karşısınızdır. Bitcoine karşıysanız da özgürlüğe karşısınızdır.” şeklinde maksimalist bir yorumda bulundu. BTC maksimalistlerinin bu aşırıya kaçan davranışları bitcoin toksikliği olarak da ifade ediliyor. Çünkü BTC dışında hiçbir varlığı tanımazlar.

Nico ZM’in yaptığı açıklamalar ise BTC camiasındaki herkes tarafından kabul edilmiyor. Nico ZM, BTC ekosisteminin belki de en eskilerinden olan Erik Voorhees’in tepkisini çekti. Voorhees, ShapeShift kripto para borsasının CEO’su olmanın yanı sıra ekosisteme ilk katkı sunanlardan birisi. Voorhees, “Nico ZM’in ifadeleri tamamen saçmalık” cümlesi ile de tavrını çok açık bir şekilde belli etti. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish