Geçtiğimiz hafta düzenlenen The B Word etkinliği, Bitcoin’in hafta sonu teknik seviyenin üzerinde seyretmesini sağladı. Bitcoin Cumartesi günü, ilk kez 50 günlük 30-34 bin dolar civarındaki yatay seyrinin üzerine çıktı.

Bitcoin, art arda 5 pozitif günün ardından 34 bin 600 doları aşmayı başardı. Hemen ardından gelen Amazon haberleriyle de hızla yükselişe geçti. Bugün sabah saatlerinde ise 39 bin dolara kadar yükseldi. Geçtiğimiz hafta 30 bin doların altına düşen Bitcoin hakkında analistler daha fazla düşüş öngörüyordu. Ancak çarşamba günü gerçekleşen The B Word etkinliği, beklenen düşüşü ortadan kaldırdı.

Elon Musk’ın, CEO’su olduğu uzay araştırma şirketi SpaceX’in Bitcoin aldığını açıklaması, ARK Invest CEO’su Cathie Wood’un bazı şirketlerin artık bilançolarında Bitcoin’e yer vermesi gerek şeklindeki açıklaması; ve Twitter ile Square CEPO’su Jack Dorsey’in Bitcoin’in her türlü zorluğa karşı dayanıklı olduğunu belirmesi; BTC’nin belli bir seviyenin üzerinde tutunmasını sağladı. Musk’ın  TESLA ve SpaceX CEO’sunun, Twitter’da büründüğü karakterden çok daha olgun ve yapıcı açıklamalarda bulunması da etkili oldu.

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, geçtiğimiz hafta Bloomberg’e gönderdiği bir değerlendirme  e-postasında, “Uzun haftalardan beri ilk kez yükseliş işaretleri görüyoruz. Bitcoin’in 30-40 bin dolar aralığının üst ucuna doğru ilerlemesini bekliyoruz” demişti. Bu yorumunun neredeyse nokta atışı olması da dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Delta CEO’su en büyük kripto paranın birkaç ay içinde 35-40 bin dolar arasında bir direnç yeri görebileceğini belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish