Ciddi Kapitülasyon Riski mi Var?

Bitcoin  halving (yarılanma) sonrası tüm yatırımcıların dikkati  fiyatın nasıl hareket edeceğine dair tahminde bulunmak için grafiklere odaklandı. Bununla beraber Bitcoin, madenciler tarafından üretimi yapılan gerçek kripto para sayısına karşın piyasada işlem gören Bitcoin sayısındaki boşluktan kaynaklanan enflasyonist bir risk ortaya çıkarıyor.

Peki Bitcoin İstatistikleri Ne Söylüyor?

Elde edilen son verilere göre, Bitcoin halving’inden sonra hash rate yılın en düşük seviyesini gördü, fakat Mayıs ayı sonuna kadar belirgin bir gelişme sergiledi. Bu durum ağ verimliliğinin halving’den sonra nasıl etkilendiğini yansıtıyor. Hash rate az olsa da, belirli bir zaman içerisinde daha az Bitcoin çıkarılabilir. Düşük ağ üretkenliği madenciler için cesaret kırıcı görünebilir, bu durumda onları çoğunlukla operasyonlarını bırakmaya ve başka kripto paralara kaymaya teşvik eder. Sonuçta daha az sayıda kripto paranın üretilmesine yol açar. Bir piyasa analisti son açıklamalarında şu anda dolaşımda madencilerin ürettiğinden 673 Bitcoin daha az olduğunu belirtti.  Bu sayı esnek ve günden güne değişim sağlayabilir, fakat mevcut Bitcoin sayısı ile madenciler tarafından üretilen gerçek Bitcoin sayısı arasındaki farkın net bir şekilde altını çiziyor.

Dolaşımda 673 Bitcoin Daha Az Var!

Kripto para birimi ekosisteminde büyük bir merakla beklenen Bitcoin Halving olayı gerçekleşti.  Tüm traderlar ve analistler topluluğu bu büyük olayın sonuçları hakkında tahminlerde bulundular. Kripto para biriminin fiyatı başlangıçta düşmüş olsa da daha sonrasında yükselmeye başladı. Halving olayı, düşüş odaklı analistlerin en başından beri beklediği gibi fiyat üzerinde önemli bir baskı oluşturmadı.  Bitcoin işlemlerinin sayısında gün geçtikçe düşüş yaşanmaya devam ediyor. Bitcoin’e olan talep hala madenciler tarafından üretilen token sayısının üzerinde. Ağın düşük üretkenliği dikkate alındığında halving olayı, Bitcoin’de satın alma ve işlem yapma istekliliğini, onu belirgin şekilde daha düşük üretim oranlarına eşitleyecek biçimde etkilemedi.

Leave a comment

tr_TRTurkish