Bitcoin projesinin gelişimini destekleyen açık kaynak kodlu Bitcoin.org web sitesi kötü amaçlı kullanıcılar tarafından hacklendi. Daha önce de saldırıya uğrayan sitenin açılışında “Bu adrese Bitcoin gönderin, size iki katını geri göndereceğiz” şeklinde bir mesaj ve cüzdan adresi bulunuyor.

Geçtiğimiz aylarda hem DDos hem de fidye saldırılarına uğrayan Bitcoin.org bir çok kez kötü niyetli kullanıcıların eline geçmiş kısa süre içerisinde kurtarılmıştı.

Site açılışında klasik bir dolandırıcılık taktiği olarak, belirtilen adrese Bitcoin gönderilmesi karşılığında gönderilen miktarının iki katının gönderileceği bilgisi yer alıyor. Mesajın inandırıcılığını sağlamak için ise Bitcoin Vakfı’nın kendisini destekleyen topluluğa teşekkür etmek istediği ve sınırlı sayıda kişi için geçerli olduğu bilgisi yer alıyor.

Bitcoin.org’un sahibi olduğu iddia edilen ve kimliğini gizleyen Cobra takma adlı kişi daha önce siteye bir çok saldırı olduğu ve hatta fidye istendiğini ama fidye taleplerini asla karşılamayacağını belirtmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish