2020’nin son günlerinde Bitcoin rekor tazelemeye devam ediyor. Bu sabah 28 bin 500 dolarlık barajı aşan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı!

Yıl boyunca fiyatıyla şaşırtan BTC, yılbaşına sayılı günler kala rekorunu tazeleme devam etti. Kripto para piyasasından birçok isim bir düzeltme beklerken Bitcoin 28 bin 500 doların üzerine çıktı. Bitcoin’nin bu atağı ile son 24 saatte yaklaşık olarak %8 bir artış oldu. Bu gelişme ile yatırımcılar ve kripto para takipçileri yılbaşına kadar Bitcoin’in 30 bin doları görüp görmeyeceğini merak etmeye başladı. Popüler kripto para birimi 28 bin 300 dolardaki son rekordan sonra bir gerileme yaşasa da son 1 haftada %20 yükseliş görüldü. Bu verilere göre Bitcoin’nin piyasa hakimiyeti %69 çıkarken piyasadaki değeri 530 milyar doların üzerinde seyrediyor. 28 bin dolarlık baraj psikolojik bir destek bölgesi olarak önemli bir nokta olarak görülüyor.

Kripto para analistleri Bitcoin’in 28 bin dolar üzerinde seyretmesi ile yeni bir boğa koşusunu başlatabileceğini ancak ters bir ivme gözlemlenmesiyle de satış baskısının başlayabileceği düşünülüyor. Bu yeni rekor ABD teşvik planının hızlanması ile tetiklemiş olabilir çünkü Donald Trump’ın tek taraflı talebinin ardından koronavirüs için 900 milyar dolarlık yeni bir yardım paketi çıkarıldı. İlk iş teşvik paketinin ardından BTC fiyatı olumlu etkilendiği için ikinci teşvik paketinin de Bitcoin’i olumlu etkileyeceği düşünülüyor. 28 bin 500 doların üzerindeki rekor, henüz açıklanan kararların  ardından geldiği için iddialar güçlendi.

Bu gelişmeler yaşanırken 480 milyon dolarlık piyasa değerine sahip sanal gerçeklik şirketi NexTech 2 milyon dolarlık BTC yatırımı yaptığını açıkladı.

tr_TRTurkish