Bitcoin Türk Lirası karşısında tüm zamanların en büyük rekorunu kırdı. 1 BTC=100 bin lira seviyesine çıktı!

Ödeme devi Paypal’ın dün yapmış olduğu duyuruda BTC ve diğer kripto para alım satımlarını destekleyen altyapı hazırlıklarına başladıklarını ve birkaç hafta içerisinde Paypal kullanıcılarının işlem yapmaya başlayacaklarını açıkladı. Hatta 2021 yılı itibarıyla tüm PayPal kullanıcılarının işletmelerde kripto para ile ödeme yapabilecekleri de belirtti.

Bütün dijital para borsaları PayPal’ın bu haberiyle hareketlenmeye başladı ve dün gece 12 bin 700 dolara kadar yükselerek Türk lirası karşısındaki en yüksek rekorunu kırdı. Ayrıca Bitcoin dolar karşısındaki rekorunu Aralık 2017’de yaklaşık 20 bin dolar seviyelerine çıkarak kırdığı için 12 bin 700 doların, dolar bazında rekor olduğunu söyleyemeyiz. 

Ancak dolar karşısında rekor kırmış olmasa da bu yıl en yüksek düzeylere ulaştığını söyleyebiliriz. Birçok borsada 12 bin 700 doları; Bybit gibi borsalarda ise 12 bin 900 doları gören BTC bu sebeple dolar bazında da 2020’nin rekorunu kırmış oldu. Dolar bazında da en son 2019’un temmuz ayında rekora imza atmıştı.

Bu haberin yayınlandığı sırada 1 BTC yaklaşık 100 bin Türk Lirası’nın üzerinde işlem görüyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish