Koronavirüs salgınının etkisi ile daralan ekonomilere rağmen, Altın ve Bitcoin fiyatları için yükseliş döneminin henüz bitmediği görülüyor. Hatta geleneksel ekonomik araçların son dönemlerdeki kırılgan yapısı Bitcoin ve Altın gibi yatırım araçlarının popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

DTAP Capital kurucusu olan Dan Tapiero makroekonomik trend sayesinde Bitcoin ve Altının yeniden yükselişe geçebileceğini söyledi. Koronavirüs salgını devam ederken bir süredir durgun olan Altın pazarında bir hareketlilik bekleyen Tapiero, uzun vadeli Altın yatırımcısı olduğunu saklamıyor.

ABD’nin Durumu Bitcoin ve Altın Fyatında Yükselişe Neden Olabilir

Federal Rezerv’in yayınladığı duyuruya dikkat çeken Tapiero, aslında her şeyin ortada olduğunu ve ticari gayrimenkul krizi nedeniyle faiz oranını düşük seviyede seyretmesi gerektiğini dile getirdi. ABD’de 16 trilyon değerinde olan bu piyasada 80’lerden beri ilk defa ayı piyasası görülmekte.

Dan Tapiero %50 düşüşle 8 trilyon doların uçtuğunu bu sebeple faiz oranının %0 bandında tutulursa Bitcoin ve Altın için olumlu bir gelişme olacağını vurguladı.

Bu nedenle Bitcoin ve altının daha fazla düşüşe uğramayacağını, uzun vadeli Altın ve Bitcoin alımına hız verilmesi gerektiğini belirtti. Bu gelişmeyle beraber BTC 20 bin dolar bandında yükseliş göstermesi bekleniyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish