ABD’de bilanço takviminde hareketlilik yaşanıyor. Kripto para piyasasını da yakından ilgilendiren bir firma var: Elektrikli araç şirketi Tesla. Tesla’nın ilk çeyrek bilançosu, çarşamba günü açıklanması bekleniyor. Bitcoin yatırımcıları, Tesla’nın elinde bulunan Bitcoin miktarında bir değişiklik yapılıp yapılmayacağının yanıtını bulacaklar.

Geçtiğimiz dönem kurumsal alıma dair güçlü sinyallerin yer aldığı bazı Bitcoin işlemleri dikkat çekmişti. Sonrasında ise MicroStrategy, önce 6 bin 455, ardından bin 45 BTC satın aldığını açıkladı. Böylelikle Tesla’nın satış yapabileceği gibi Bitcoin’lerine ekleme yapmış olması, az da olsa ihtimal dahilinde bulunuyor.

2021 yılının şubat ayında ilk kez Bitcoin satın alan ve yaptığı alımla birlikte 40 binin üzerinde BTC sahibi olan Tesla, 2022’nin temmuz ayına gelindiğinde bunların bir kısmını elden çıkardığını duyurmuştu. Tesla, bahsi geçen satışları ise ortalama 29 bin dolarlık bir fiyat üzerinden gerçekleştirmişti.

Diğer yandan Elon Musk, “Twitter 2.0” başlığı ile Miami’deki Possible konferansında konuşacak. Bu konferansta, kripto sektörü ile ilgili soruların da dile getirilmesi bekleniyor.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish