Bitcoin fiyatı hareketliliğine devam ederek 10.340 doları gördü. Analistler, önemli ve büyük sıçramanın 10.500 dolardan sonra geleceğini dile getiriyorlar. Haziran ayından bu yan ilk defa 10 bin doları gören Bitcoin, bugün yukarı yönlü hareketine kaldığı noktadan devam ediyor.  Kripto para borsası Luno’da iş geliştirme yöneticisi olan Vijay Ayvar, CNBC’ye yaptığ değerlendirmede kripto para sektörünün büyük oyuncularının ellerinde bulunan BTC’leri, yeni dünyaya dahil olan küçük yatırımcılara satmayı tartıştıklarını belirtti.  Bunu yapmaktaki amaç ise fiyatın aşağı yöne çekilmesi ve büyük trader’ların daha ucuz fiyattan BTC alabilmeleri:

“Ancak bunun şu an yaşanmadığını görüyoruz. Büyükler BTC topluyorlar ve şimdi onlara küçükler de katıldı. Bu da fiyatın 10 bin doların üzerine çıkmasına yol açtı. 10.500 dolar büyük direnç noktası ve bu seviye de zorlanıyor. Burası yukarı kırılırsa Bitcoin yüksek ihtimalle 15.000 dolara bir koşu başlatacak. Tüm işaretler bunu gösteriyor”

Korona virüs pandemisinde devletlerin ve merkez bankalarının yardım paketleri açıklamalarının hisse senetleri ve altın piyasalarında yükselişe neden olduğunu ve aşı çalışmalarının insanlar tarafından büyük bir ilgiyle takip edildiğini belirten Ayyar şunları dile getirdi.  

“Daha önce hiç görülmemiş olan bu teşvik paketleri sayesinde altın ve hisse senetleri de dahil olmak üzere piyasalarda yükselişler görmeye devam edeceğiz. BTC ve kripto paralar da aynı yoldan gidecek. Aşı çalışmalarının olumlu şekilde gittiğini de düşünürsek şu anda bir düşüş ihtimali için hiçbir sebep yok”

Ayrıca; piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat’ın teknik stratejisti Robert Sluymer da 10.500 dolar seviyesine dikkat çekti. Sluymer, bu seviyenin Bitcoin için önemli bir direnç noktası olmaya devam ettiğini, kırılması halinde fiyatın 13.880 dolara kadar yükseleceğini ileri sürdü.

Leave a comment

tr_TRTurkish